Zimowe dodatki – czapki, rękawiczki, szaliki, kominy

Sezon jesień/zima to idealne pole do popisu dla osób, które uwielbiają nosić wszelkiego rodzaju dodatki, choć zimą warto, aby każdy nosił czapki, szaliki i rękawiczki, ponieważ elementy te są dodatkowym źródłem ciepła podczas tak mroźnej pory roku.

W związku z rokowaniami synoptyków, którzy zapowiadają, że tegoroczną zimę będzie można zaliczyć do niezwykle mroźnych, na pierwszy plan wysuną się przede wszystkim cieple czapki, szaliki i rękawiczki.

Modne czapki – im większe tym lepiej

Zapowiadanym hitem tego sezonu mają być czapki futrzane (przez niektórych zwane futrzankami) z tzw. uszami. Są to czapki, które gwarantują ciepło nawet podczas najmroźniejszych zimowych wieczorów. Jesteś przeciwniczką/przeciwnikiem naturalnych futer? Wiele marek proponuje ciekawą alternatywę, jaką są czapki wykonane z futra ekologicznego.

Zawsze modne pozostają czapki wełniane, które zimą zapewniają wiele ciepła. Projektanci nie postawili tutaj żadnej granicy, jeśli chodzi o kolor i fason, także podjęcie ostatecznej decyzji będzie należało tylko i wyłącznie do klienta.

Znane dobrze z zeszłego sezonu berety będą nadal modne, choć zmieni się nieco ich kolorystyka. Kiedy dawniej królowały raczej ciemne barwy lub błyszczące dodatki, tak w tym roku projektanci postawili na jasne, pastelowe odcienie.

Rękawiczki – liczy się styl i błysk

Rękawiczki to zimowy dodatek, bez którego lepiej nie wychodzić z domu. Jakie rękawiczki będą modne w tym roku? Przede wszystkim rynek zdominują długie, wełniane rękawiczki, które świetnie będą komponować się z płaszczykami o rękawach ¾ oraz krótkie, sięgające zaledwie za nadgarstek rękawiczki, świetnie wyglądające z płaszczami i kurtkami zakończonymi na mankietach futerkiem. Warto wspomnieć, że w tym roku królować będą również rękawiczki ozdobione kolorowymi i błyszczącymi cekinami oraz kamieniami, a także oryginalnymi pomponami oraz frędzlami. Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku beretów, najmodniejsze rękawiczki tego sezonu będą miały jasne, ciepłe kolory: żółty, czerwony, niebieski, zielony oraz beżowy.

Modne szaliki – ciepłe i długie

Czy wyobrażasz sobie zimę bez szczelnie otulającego szyję szalika? W każdym razie projektanci nie, ponieważ w tym sezonie nadal mają dominować długie, wełniane szale (najlepiej ręcznie robione). Oprócz tych znanych i tradycyjnych szalików, popularność mają zyskać również szaliki futrzane – doczepiane do kołnierzy płaszczy lub spinane z przodu oryginalnymi klamrami (trafny dodatek do futrzanych czapek, zupełnie spalony do futrzanych kurtek i kożuszków). Jeśli chodzi o kolorystykę to szaliki powinny być dopasowane do czapek, rękawiczek lub torebek – w związku z czym podobnie, jak we wcześniejszych przypadkach najmodniejsze będą jasne i ciepłe barwy.

Zimowe dodatki w postaci czapek, rękawiczek i szalików to nieodłączne elementy damskiego  stroju zimowego , jak i męskiego (choć to panie będą miały większe pole do popisu, szczególnie jeśli chodzi o wzory i wykończenia rękawiczek).