Modne fasony

Tej zimy w modzie dominować będzie „stylistyka minimalistycznej elegancji”.

Panie, niczym na słynnych wybiegach mody, będą kroczyć ubrane przede wszystkim w ciepłe futra i kożuchy, które znowu powróciły do łask projektantów (ale także ponadczasowe płaszcze i inne kurtki), natomiast panowie będą mogli wybierać wśród klasycznych płaszczy oraz skórzanych (koniecznie dwurzędowych) i sportowych kurtek.

Dla dziecka najważniejsze jest ciepło, dlatego dziecięca kurtka zimowa powinna stanowić głównie ochronę przed chłodem ­­– kto jednak powiedział, że funkcjonalność nie chodzi w parze ze stylem? Również w tym sezonie projektanci postawili na fantazję i szaleństwo kolorów (jak ma to miejsce zwykle w przypadku mody dziecięcej).

Co dla młodzieży? Tutaj projektanci postawili na ekstrawagancję i oryginalność. Rozłożyste kołnierze, wielkie, kolorowe guziki oraz wełniane dodatki to tegoroczne trendy. Oczywiście szczególnie polecane są również płaszcze („ala lata 60. i 80.”) oraz ponadczasowe kurtki puchowe – zresztą jedna z najcieplejszych propozycji.

W tym sezonie na pokrytych śniegiem ulicach będą królowały wszelkie odcienie ziemi: głównie beże oraz kamele (kolor wielbłądziej skóry), klasyczna biel i czerń, brązy (szczególnie w modzie męskiej), wojskowa zieleń oraz (zaskakująco w tym zestawie) czerwień.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w sezonie zimowym w modzie damskiej najmodniejsze będą tzw. kurtki pilotki – skórzane kurtki (przede wszystkim w czarnym kolorze) z ocieplaczem z tzw. „misia”. Cechą charakterystyczną jest ukośne zapinanie oraz wielki, rozłożysty kołnierz. Kurtki tego typu są zazwyczaj krótkie i zapinane na dole skórzanym pasem. Do łask powróciły też kożuchy i futra – również te sztuczne (ekologiczne, do złudzenia imitujące prawdziwą skórę), bez których tej zimy nie może obyć się żadna modna kobieta. Nie jest dokładnie powiedziane, jaka powinna być faktura kożuszków, dlatego można swobodnie wybierać wśród tych wykonanych ze skóry: zamszowej, matowej, półmatowej lub z połyskiem. Kożuszki (szczególnie kuse) świetnie pasują zarówno dla spodni, jak i do sukienek, dlatego z pewnością okażą się hitem tej zimy. Warto zaznaczyć, że modne będą również kożuchowe dodatki, takie jak: czapki, rękawiczki, buty, torebki i nauszniki.

Oprócz kurtek pilotek oraz kożuszków, w modzie damskiej znalazło się również miejsce na eksperymenty. Otóż projektanci swym klientkom zaproponowali poncha, peleryny, budrysówki (dziś prawie zapomniane, długie kurtki z kapturem, najlepiej w niedopasowanym rozmiarze i spięte w talii pasem) oraz parki (kurtki z futrzanymi kapturami, znane z poprzednich sezonów).

Jeśli nadal nie możesz zdecydować się na fason kurtki zimowej, pooglądaj pokazy mody puszczane w telewizji, może tam znajdziesz krój odpowiedni dla siebie. Pamiętaj jednak, że styl, na który się zdecydujesz powinien jednocześnie pasować do twojego charakteru, bo tylko tak, będziesz mogła/mógł poczuć się w swojej kurtce naprawdę komfortowo.