Kurtki bosmanki dwurzędowe dla panów

Mężczyźni coraz częściej zaczynają interesować się modą i najpopularniejszymi trendami sezonu. W związku z tym wzrostem zainteresowania, powstaje coraz więcej projektów ubrań skierowanych właśnie do męskich odbiorców. Niektóre z nich są szokujące, jak np. propozycje japońskiej projektantki Rei Kawakuby (określanej mianem bomby atomowej w świecie mody), inne nieco bardziej tradycyjne. Wszystkie natomiast spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców – zarówno mężczyzn, jak i kobiet (większość bowiem pań chce, aby ich mężczyzna wyglądał modnie).

Co tym razem projektanci mają do zaproponowania męskiej części swojej klienteli? W związku z faktem, że tegoroczne kolekcje mają przede wszystkim zachwycać minimalistyczną elegancją, także zimowe stroje męskie zaprojektowane są zgodnie z tym założeniem.

Zimą w męskich szafach, obok ciepłych golfów i rękawiczek, znaleźć powinny się również ciepłe kurtki i płaszcze. Projektanci przewidują mroźną zimę, więc w ich kolekcjach dominują przede wszystkim kurtki i wełniane dodatki (rękawiczki, czapki, nauszniki oraz szaliki).

Co będzie charakterystycznym elementem męskich okryć wierzchnich? Będą to dwa rzędy guzików zarówno przy płaszczach, jak i kurtkach (co może przywodzić na myśl tzw. bosmanki – okrycia inspirowane amerykańską marynarką wojenną). Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej rzucających się w oczy trendów tej zimy.

Panowie będą mogli wybierać, jeśli chodzi o płaszcze, wśród tych wełnianych i tych wykonanych ze skóry, która stała się jednym z najmodniejszych materiałów sezonu. Oprócz skórzanych płaszczy, popularnością powinny cieszyć się również zamszowe i skórzane kurtki, a wśród nich tzw. pilotki (podobnie jak w kolekcjach damskich). Kurtki pilotki przywodzą na myśl nieco rockowy styl, w związku z czym będą świetnie wyglądały zestawione z ciężkim obuwiem (np. w militarnym stylu) i jeansami bądź bojówkami. Nie należy jednak przesadzać – jeśli kupiłeś skórzaną kurtkę pilotkę, nie zakładaj do niej skórzanych spodni (pamiętaj o powiedzeniu: co za dużo to nie zdrowo…).

Jakie kolory dominują w zimowych kolekcjach męskich? Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku kolekcji damskich, najpopularniejszymi kolorami są barwy ziemi, ze szczególnym uwzględnieniem w tym przypadku odcieni brązu, beżu, szarości, zieleni i czerni (zupełnie zapominając o błękitach, jednak nie o czerwieniach, które pojawiły się na pokazach mody większości projektantów).

Tej zimy panowie powinni postawić na elegancję, także jeśli chodzi o dodatki. Do modnego płaszcza najlepiej jest wybrać skórzane rękawiczki, uniwersalny wełniany szalik i kaszkiet, natomiast jeśli chodzi o sportową kurtkę, lepiej jest wybrać fikuśne rękawiczki w oryginalnym kolorze (niezwykle modne w tym sezonie, jeśli chodzi o modę męską), wełniany szalik i taką samą czapkę.

Warto w tym miejscu wspomnieć również, że w tym roku męskie kardigany zostały odsunięte na dalszy plan, a ich miejsce zajęły wszelkiego rodzaju golfy.