Kolorowe dziecięce kurteczki wiatroszczelne i nieprzemakalne

Moda dziecięca od lat kręci się wokół fantazyjnych kolorów i fasonów. Jednak, obok wyglądu dziecięcego stroju ważne jest, aby był on funkcjonalny. Dlaczego? Otóż dla dzieci liczy się przede wszystkim dobra zabawa, w związku z czym nie martwiąc się o swoje zdrowie i wygląd, bawią się w najlepsze nawet podczas ulewy, czy mrozu. Troskliwi rodzice, kupując dziecięcą kurteczkę lub buty, powinni jednak skupić się zarówno na jednym, jak i na drugim aspekcie.

Jakie wymagania powinna spełniać dobrze dobrana dziecięca kurtka zimowa?

Po pierwsze – dzieci rosną w zastraszającym tempie, w związku z czym, aby kurtka przetrwała chociaż jedną zimę (a w najlepszym przypadku dwie) powinna mieć nieco większy rozmiar. Oczywiście dziecko nie może się w niej „topić”, ale jednocześnie kurtka nie może być, jak to się mówi „w sam raz”. Po drugie – dziecięca kurteczka powinna dobrze chronić przed zimnem. Po trzecie – kurtka powinna być nieprzemakalna, aby dziecko mogło swobodnie bawić się w śniegu (tzn. budować bałwana, rzucać śnieżkami, itp.) bez ryzyka przeziębienia. Po czwarte – warto, aby kurteczka była dłuższa, ponieważ będzie zarówno cieplejsza, jak i będzie lepiej chronić dziecko przed ewentualnym przeziębieniem.

To tyle na temat funkcjonalności. Chociaż warto jeszcze dodać, że lepiej jest wybrać dla dziecka sportową kurtkę niż płaszczyk (choć płaszczyk będzie bardziej elegancki i stosowniejszy na niektóre okazje). Dlaczego? Otóż płaszczyk może krępować ruchy dziecka, w związku z czym będzie ono musiało na niego uważać podczas zabawy. Płaszczyki nie są nieprzemakalne, co zwiększa prawdopodobieństwo choroby – kurteczki są natomiast cieplejsze.

Jakie są najmodniejsze trendy tego sezonu?

Nie ma tu jakichś sztywnych reguł. Zostało już zresztą wspomniane, że projektując ubrania dla dzieci, projektanci stawiają przede wszystkim na zabawę, wyobraźnię i szaleństwo kolorów. Te ostatnie tak naprawdę decydują o tym, czy kurteczka spodoba się dziecku, czy też nie. Wiadomo, że chłopcy nigdy nie założą kurtek np. różowych, natomiast dziewczynki będą wzbraniały się przed kurtkami czarnymi, czy brązowymi.

Bardzo popularne, jeśli chodzi o modę dziecięcą są wzory i nadruki na ubraniach – zwykle na dziecięcych kurtkach można znaleźć bohaterów popularnych kreskówek i filmów. W tym przypadku, nie można wymagać od dziecka, żeby zdecydowało się (bo dzieci też mają tu coś do powiedzenia) na kurtkę np. z wizerunkiem spidermana, kiedy jest ono np. fanem batmana, itd.

Zakup zimowej kurtki jest bardzo ważny zarówno dla dziecka, jak i dla osoby dorosłej. Dlatego podczas zakupów nie warto zmuszać dziecka do kupna czegoś, co mu się nie podoba, ponieważ później nie będzie ono miało żadnej przyjemności z jego użytkowania. Drodzy rodzice nie podejmujcie pochopnych decyzji, bo dziecko czasem lepiej od was wie, co jest modne, a co wywoła jedynie śmiech na ustach jego rówieśników…